İŞTİRAKLER

Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Verusa Holding’in %72,08 oranında iştirak ettiği Verusaturk GSYO, SPK’nın Seri: VI No:15 sayılı “Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar” Tebliği kapsamında kurulmuş bir girişim sermayesi şirketidir. 75.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde çıkarılmış sermayesi 52.000.000 TL’dir.

Verusaturk GSYO’ya ait Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilmiş 12.06.2012 tarih ve GSYO.P.İ.9/682 sayılı “Portföy İşletmeciliği Yetki Belgesi” bulunmaktadır.

Verusaturk GSYO A.Ş.'nin yatırımları arasında Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş., Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş., Smartiks Bilgi Teknolojisi Hizmetleri A.Ş. ve Profreight Taşımacılık Hizmetleri A.Ş. bulunmaktadır.

http://www.verusaturk.com.tr

Verusaturk2

Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

Elektrik toptan satış lisansına sahip Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış AŞ, Türkiye genelinde serbest tüketici kapsamındaki elektrik abonelerine, indirimli elektrik satışı hizmeti vermektedir. 2008 yılından beri satış rakamlarını ve abone sayısını düzenli olarak artırarak, istikrarlı büyümesine devam etmektedir.

http://www.ataelektrik.com.tr

Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1984 yılında kurulan Aldem Çelik 11.000 metrekaresi kapalı, 7.000 metrekaresi açık olmak üzere toplam 18.000 metrekare üretim alanında 180 çalışanıyla hizmet vermektedir. Ülkemizin önde gelen firmalarına hizmet vermiş olan şirket 2000'li yılların başında yurtdışı pazarlara açılarak, enerji, nükleer, makine, arıtma, havalandırma, geri dönüşüm, mimarlık ve dizayn, otomotiv, gemi inşaatı, kimya sektörlerine çelik imalatı yapmaktadır.

http://www.aldem.com.tr

Innoted Teknoloji A.Ş.

Innoted Teknoloji, EFT POS özellikli yeni nesil mobil yazarkasa cihazlarının tasarımı ve imalatı amacıyla kurulmuştur. Türkiye'deki bütün kredi kartı bankacılık uygulamalarını destekleyen İnnoted Yazarkasa POS ayrıca kontör yükleme, fatura ödeme, yemek kartı kullanımı gibi pekçok kurumsal uygulama imkanı sunmaktadır. Şirketin merkezi TÜBİTAK Marmara Teknokent A.Ş bünyesinde, "Teknoloji Geliştirme" (TEKGEB) bölgesindedir.

http://www.innoted.com

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Denizli Acıpayam’da 12 Nisan 1973 tarihinde bölge halkı tarafından kurulan Acıselsan 210.848 m2 arsa üzerinde kurulu, 8.843 m2 kapalı alanda selüloz üretimi yapan halka açık bir şirket olup, şirket payları BIST Ana Pazar’da işlem görmektedir. Acıselsan 2012 yılında başladığı kapasite artırım çalışmaları ile ilk etapta kapasitesini yıllık 4.200 ton’dan 7.200 tona çıkartacak makina ve teçhizat yatırımını hayata geçirmiştir. Türkiye’de CMC üretimi yapan beş şirket bulunmaktadır.

http://www.aciselsan.com.tr

Enda Enerji Holding A.Ş.

Verusa Holding, Türkiye'nin yenilenebilir enerji üretim alanının önemli şirketlerinden Enda Enerji Holding A.Ş.’ ye doğrudan ve dolaylı olarak toplamda %26,82 oranında ortaktır.


Ödenmiş sermayesi 234.000.000 TL olan Enda Enerji Holding A.Ş.; 112.7 MW toplam güce sahip 5 Hidroelektrik Santrali (HES), 73 MW toplam güce sahip 5 Rüzgar Enerji Santrali (RES), 7.5 MW toplam güce sahip 1 Jeotermal Enerji Santrali (JES) olmak üzere yenilenebilir enerji kurulu gücü toplam 193,1 MW’e ulaşmıştır.

 

http://www.endaenerji.com.tr/

 

Enda

Profreight Taşımacılık Hizmetleri A.Ş.

Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. lojistik sektöründe faaliyet gösteren, Profreight Lojistik'e % 44 oranında girişim sermayesi yatırımı yapmıştır. Profreight Lojistik 2003 yılında kurulmuş olup, tüm sektörlere kara yolu taşımacılığı, deniz yolu taşımacılığı, demir yolu ve hava yolu taşımacılığı,proje taşımacılığı, intermodal taşımacılık ve depolama hizmetleri sunmaktadır. Profreight'in ortak firmaları 20 seneden uzun bir süredir çok uluslu firmalara çeşitli alanlarda hizmetler vermektedir.

Profreight Lojistik, aynı zamanda deniz taşımacılığı alanında faaliyet gösteren ve 2000 yılında kurulmuş olan Reba Denizcilik Hizmetleri A.Ş'nin %100'üne sahiptir.

Profreight, dünyanın en büyük lojistik firmalarından Samskip'in Samskip GmbH, Bremen ofisiyle %49 oranında ortak olduğu Samskip Denizcilik Hizmetleri A.Ş.'yi kurmuştur. Bu şirket, Türkiye ve Hazar Denizi arasında gemi kiralama ve işletme organizasyonları faaliyeti yapmaktadır.

http://www.profreight.com.tr/

Standard Enerji Üretim A.Ş.

Standard Enerji Üretim A.Ş.; 2014 yılında kurulmuş olup, enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirket'in %100'ü Verusa Holding A.Ş.'ye aittir. Şirketin sermayesi 5.000.000 TL'dir.

 

http://standardenerji.com.tr/

 

       standard

Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

Verusaturk GSYO tarafından %39 oranında girişim sermayesi yatırımı yapılan Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş., Telekom ve Finans sektörlerinde uzun yıllar görev yapmış üst düzey yöneticiler tarafından 2005 yılında kurulmuştur.

Kafein; Anahtar Teslim Proje Hizmetleri, Proje Destek, Dış Kaynak Hizmetleri, Servis Yönetimi, Operasyon Yönetimi, Operasyon Desteği ve Yazılım Tasarımı ve Geliştirilmesi gibi hizmetler sunmaktadır. Türkiye'nin en büyük Telekom ve Sigorta Şirketlerine, Bankalara, Uluslararası Perakende ve Üretim Firmalarına hizmet vermektedir.

http://www.kafein.com.tr/

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.; 2015 yılında kurulmuş olup, Enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin ödenmiş sermayesi 70.000.000 TL olup, %49'u şirketimize %51'i  Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye aittir.

Pamukova, Türkiye'nin yenilenebilir enerji üretim alanının önemli oyuncularından olan Enda Enerji Holding A.Ş.'ye %19,50 oranında ortak olmuştur.

Aynı zamanda Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., Erzurum ilinde yer alan hidroelektrik santralin sahibi İklimya Elektrik Üretim A.Ş.'ye %94,44 oranında ortaktır.

http://www.pamukovaelektrik.com.tr/

 

 pamukova