İŞTİRAKLER

Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Verusa Holding’in %62,59 oranında iştirak ettiği Verusaturk GSYO, SPK’nın Seri: VI No:15 sayılı “Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar” Tebliği kapsamında kurulmuş bir girişim sermayesi şirketidir. 75.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde çıkarılmış sermayesi 52.000.000 TL’dir.

Verusaturk GSYO’ya ait Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilmiş 12.06.2012 tarih ve GSYO.P.İ.9/682 sayılı “Portföy İşletmeciliği Yetki Belgesi” bulunmaktadır.

Verusaturk GSYO A.Ş.'nin yatırımları arasında Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş., Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., ve Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş. bulunmaktadır.

http://www.verusaturk.com.tr

Verusaturk2

Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.

Elektrik toptan satış lisansına sahip Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., Türkiye genelinde serbest tüketici kapsamındaki elektrik abonelerine, indirimli elektrik satışı hizmeti vermektedir. 2008 yılından beri satış rakamlarını ve abone sayısını düzenli olarak artırarak, istikrarlı büyümesine devam etmektedir.

http://www.ataelektrik.com.tr

Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1984 yılında kurulan Aldem Çelik 11.000 metrekaresi kapalı, 7.000 metrekaresi açık olmak üzere toplam 18.000 metrekare üretim alanında 180 çalışanıyla hizmet vermektedir. Ülkemizin önde gelen firmalarına hizmet vermiş olan şirket 2000'li yılların başında yurtdışı pazarlara açılarak, enerji, nükleer, makine, arıtma, havalandırma, geri dönüşüm, mimarlık ve dizayn, otomotiv, gemi inşaatı, kimya sektörlerine çelik imalatı yapmaktadır.

http://www.aldem.com.tr

Innoted Teknoloji A.Ş.

Innoted Teknoloji, EFT POS özellikli yeni nesil mobil yazarkasa cihazlarının tasarımı ve imalatı amacıyla kurulmuştur. Türkiye'deki bütün kredi kartı bankacılık uygulamalarını destekleyen İnnoted Yazarkasa POS ayrıca kontör yükleme, fatura ödeme, yemek kartı kullanımı gibi pekçok kurumsal uygulama imkanı sunmaktadır. Şirketin merkezi TÜBİTAK Marmara Teknokent A.Ş bünyesinde, "Teknoloji Geliştirme" (TEKGEB) bölgesindedir.

http://www.innoted.com

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Denizli Acıpayam’da 12 Nisan 1973 tarihinde bölge halkı tarafından kurulan Acıselsan 210.848 m2 arsa üzerinde kurulu, 8.843 m2 kapalı alanda selüloz üretimi yapan halka açık bir şirket olup, şirket payları BIST Ana Pazar’da işlem görmektedir. Acıselsan 2012 yılında başladığı kapasite artırım çalışmaları ile ilk etapta kapasitesini yıllık 4.200 ton’dan 7.200 tona çıkartacak makina ve teçhizat yatırımını hayata geçirmiştir.

2015 yılından beri devam eden yatırım ve yeni ürün geliştirme faaliyetleri çerçevesinde yıllık maksimum 1.200 ton kapasiteli Polyanionic Selüloz (PAC) üretim hattına ilişkin yatırımlarını tamamlayarak faaliyete geçmiştir.

Türkiye’de CMC üretimi yapan beş şirket bulunmaktadır.

http://www.aciselsan.com.tr

Enda Enerji Holding A.Ş.

Verusa Holding, Türkiye'nin yenilenebilir enerji üretim alanının önemli şirketlerinden Enda Enerji Holding A.Ş.’ ye doğrudan ve dolaylı olarak toplamda %26,82 oranında ortaktır.


Ödenmiş sermayesi 300.000.000 TL olan Enda Enerji Holding A.Ş.; 112.7 MW toplam güce sahip 5 Hidroelektrik Santrali (HES), 73 MW toplam güce sahip 5 Rüzgar Enerji Santrali (RES), 7.5 MW toplam güce sahip 1 Jeotermal Enerji Santrali (JES) olmak üzere yenilenebilir enerji kurulu gücü toplam 193,1 MW’e ulaşmıştır.

 

http://www.endaenerji.com.tr/

 

Enda

Standard Enerji Üretim A.Ş.

Standard Enerji Üretim A.Ş.; 2014 yılında kurulmuş olup, enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirket'in %100'ü Verusa Holding A.Ş.'ye aittir. Şirketin sermayesi 5.000.000 TL'dir.

 

http://standardenerji.com.tr/

 

standard

Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

Verusaturk GSYO tarafından %39 oranında girişim sermayesi yatırımı yapılan Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş., Telekom ve Finans sektörlerinde uzun yıllar görev yapmış üst düzey yöneticiler tarafından 2005 yılında kurulmuştur.

Kafein; Anahtar Teslim Proje Hizmetleri, Proje Destek, Dış Kaynak Hizmetleri, Servis Yönetimi, Operasyon Yönetimi, Operasyon Desteği ve Yazılım Tasarımı ve Geliştirilmesi gibi hizmetler sunmaktadır. Türkiye'nin en büyük Telekom ve Sigorta Şirketlerine, Bankalara, Uluslararası Perakende ve Üretim Firmalarına hizmet vermektedir.

http://www.kafein.com.tr/

Smartiks Yazılım A.Ş.

Smartiks, müşterilerine yüksek teknoloji bileşenlerini kullanarak, etkin iş çözümleri üretmek, aynı zamanda konularında uzman kadrosu ile yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri vermek amacı ile 2006 yılında kurulmuştur.

Smartiks, kurumların kendi özel ihtiyaçlarından doğan yazılım gereksinimlerini karşılamak için kurumsal yazılımlar üretmektedir. Yazılımların içeriği ve kapsamı tamamen kurumun iç süreç ve gereksinimlerine göre hazırlanmaktır. Şirket; Veri Ambarı, Veri Entegrasyonu, Veri Kalitesi ve Konsolidasyon, Dashboardlar, analitik raporlar ve skor kartlarıyla kararlı, modern ve optimize bir veri yönetimi alt yapısı sunmaktadır.

 

http://www.smartiks.com.tr

 

Smartiks logo

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.; 2015 yılında kurulmuş olup, Enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin ödenmiş sermayesi 85.000.000 TL olup, %49'u şirketimize %51'i Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye aittir.

Pamukova, Türkiye'nin yenilenebilir enerji üretim alanının önemli oyuncularından olan Enda Enerji Holding A.Ş.'ye %19,50 oranında ortak olmuştur.

Aynı zamanda Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., Erzurum ilinde yer alan hidroelektrik santralin sahibi İklimya Elektrik Üretim A.Ş.'ye %94,44 oranında ortaktır.

http://www.pamukovaelektrik.com.tr/

 

pamukova