Verusa Holding’in halka arzı 12 Kasım 2013 tarihinde ilk günde başarıyla tamamlandı.

Verusa Holding’in 7 milyon adet şirket paylarının tamamı satıldı. Halka arzın birinci gününde Verusa Holding paylarına, satışa sunulan payların tamamından daha fazla talebin gelmesi nedeniyle ikinci gün beklenmeksizin dağıtım yapıldı ve halka arz başarıyla sonuçlandı.

Verusa Holding hisseleri 11.30 TL sabit fiyatla Borsa Birincil Piyasa'da 12 Kasım 2013 tarihinde VERUS.BE koduyla satışa sunuldu. Verusa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünal; birinci günün sonunda yeterli talebin gelmesiyle başarılı bir halka arz gerçekleştirdiklerini açıkladı. Mustafa Ünal; “Yatırımcılarımızın şirketimizin halka arzına gösterdikleri yoğun ilgiye çok teşekkür ederiz. Enerji,  demir-çelik, teknoloji, kimya ve girişim sermayesi alanlarında yaptığımız yatırımlarda elde ettiğimiz başarıları yatırımcılarımızla paylaşmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi. Ünal, halka arzda yatırımcılara birinci yılın sonunda bir yıl geri alım garantisi de sunduklarını belirtti.

Finansal borcu bulunmayan Verusa Holding halka arz sonrasında yeni yatırımlarla büyümeye devam etmeyi planlıyor. Verusa Holding’in iştirakleri arasında Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Ata Enerji, Aldem Çelik, Innoted ve Acıselsan Acıpayam Selüloz bulunuyor. Girişim sermayesi, enerji, demir-çelik, teknoloji, kimya ve telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren Verusa Holding’in 2012 yılı net karı 35.6 milyon TL, 2013 yılı ikinci çeyrek net karı ise 11.8 milyon TL.

5 milyon adetlik pay satışından yaklaşık 56.5 milyon TL gelir elde edecek olan Verusa Holding’in halka arz öncesi 67.2 milyon TL’lik özsermaye büyüklüğü halka arz sonrası 123 milyon TL’ye yükselecek.