VERUSA HOLDİNG'in MESAJI

2006 yılından bu yana, Verusa Grubu olarak sürdürülebilir büyüme sağlayan stratejik yatırımlarla topluma ve yerel istihdama katkı sağlamaya devam ediyoruz.

2020 yılında en önemli gündemimiz COVID-19 oldu. 2020 yılının ilk çeyreğinde hızla yayılan COVID-19 salgını tüm dünyayı ve küresel ekonomiyi etkisi altına aldı. Türkiye ve dünya yine zor bir yılı geride bırakırken, ticaret savaşları ve pandeminin farklı coğrafyalardaki etkileri tüm dünyada hissedildi.

Dijitalleşmenin gücüyle, bu süreci üretime ara vermeden etkin bir şekilde yönetirken, sadece ekonomik değil, çevresel, toplumsal ve kurumsal yönetim alanlarında performansımızı ve yarattığımız değeri artırmayı hedefledik. Gün geçtikçe hızlanan ve yaygınlaşan dijitalleşmenin, gelecekte de çağımız zorluklarını aşmada ve sürdürülebilirlik alanında önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.

Verusa Topluluğu olarak, bu dönemde oluşturduğumuz stratejik yol haritamız doğrultusunda çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürdük. Yatırımlarımızı uzun vadeli ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri ile uyumlu bir anlayışla yönetirken büyüme potansiyeli yüksek alanlardaki fırsatları yakından takip ettik.

Yenilenebilir enerjide 6,744MW kurulu güce sahip HES ile Pamukova Yenilenebilir Elektrik (PAMEL), madencilikte kazandığı 14 yeni saha ruhsatı ile Galata Altın İşletmeleri, teknoloji ve yazılım alanında Core Engage Yazılım, Zeroone Interactive Yazılım, Golive Yazılım Hizmetleri, Probel Bilgisayar Yazılım, sağlık sektöründe Mavi Hospital ve gıda-perakende sektöründe Kahve Diyari 2020 yılında yeni yatırımlarımız arasında yerini aldı.

İklim değişikliği ve enerji, iş etiği, kurumsal yönetim ve fırsat eşitliği gibi belirlediğimiz odak alanlarımızdaki çalışmalarla Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına katkı sağlarken, tüm katkı ve taahhütlerimizi bu yıl imzacısı olduğumuz Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) ile taçlandırdık.   

Hedefimiz 2021 yılında da Verusa Grubu olarak ülkemize ve tüm paydaşlarımıza değer yaratarak, büyümeye devam etmek olacaktır.

2020 yılında ulaştığımız başarılı sonuçlara katkılarından dolayı tüm çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza, müşterilerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.